رکورد بزرگترین دومینو کشور شکسته شد

در مراسمی همزمان با هفته دفاع مقدس بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین دومینو کشور با موضوع دفاع مقدس در دانشگاه صنعتی بیرجند اجرا شد.

خبرگزاری فارس: رکورد بزرگترین دومینو کشور شکسته شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری بیرجند پنجشنبه‌شب در این مراسم اظهار داشت: در این دومینو 27 هزار قطعه دومینو به کار گرفته شده که بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین دومینوی کشور محسوب می‌شود.
محمدرضا قلاسی مود تصریح کرد: این دومین به لحاظ تعداد قطعات مقام بیستم دنیا را داشته و جزو حرفه‌ای‌ترین دومینوهای دنیا محسوب می‌شود؛ رکورد قبلی این دومینو در کشور 15 هزار قطعه بوده که توسط دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اجرا شده است.
مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری بیرجند با بیان اینکه موضوع کلی این دومینو حماسه بوده است، گفت: به طور کلی این دومینو از چهار بخش معرفی دومینو، حماسه فرهنگی، حماسه دفاع مقدس و حماسه علمی تشکیل شده است.
قلاسی مود با اشاره به بخش نخست دومینو افزود: در این بخش که مربوط به معرفی مکانیزم‌های علمی و مهندسی است به دومینو جنبه علمی داده و موجب جذابیت آن می‌شود.
وی به بخش حماسه فرهنگی که بخش دوم دومینو بود اشاره کرد و اذعان داشت: در این بخش شاهنامه فردوسی و دو تن از شخصیت‌های ملی و حماسی آن به نام‌های رستم و آرش کمان‌گیر معرفی می‌شوند.
مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی بیرجند با اشاره به بخش سوم دومینو که مربوط به حماسه دفاع مقدس است، ادامه داد: در این قسمت فضای جنگ شبیه‌سازی شده است.
قلاسی مود بخش چهارم این دومینو را حماسه علمی دانست و گفت: در این بخش به دستاوردهای علمی دانشمندان کشور اشاره دارد و سعی شده که دستاوردهای علمی کشور از قبیل انرژی هسته‌ای، ماهواره امید، خلیج فارس را نمایش دهد.
وی یادآور شد: در ادامه حرکت قطعات دومینو در حالی که سرود ملی ایران برگزار می‌شود پرچم ایران به اهتزاز درآمده و با ریختن قطعات دومینو نوشته انجمن دومینو بیرجند ظاهر می‌شود.
در ادامه این مراسم انجمن دومینو سازمان رفاهی تفریحی شهرداری بیرجند با حضور مسئولان استان افتتاح شد.