حاشیه های ورود احسان حدادی به ایران

حاشیه های ورود احسان حدادی به ایران

 

هواداران احسان حدادی، پیشکسوتان رشته دوومیدانی و جمع کثیری از اقوام و بستگان و همچنین دوستان وی برای استقبال از دارنده مدال نقره رقابت‌های پرتاب دیسک المپیک از ساعت اولیه بامداد امروز در فرودگاه امام خمینی‌ (ره) حاضر شده بودند. در حالی که بیشتر هواداران احسان پیراهن‌های سفید یک دستی را به تن داشتن که عکس قهرمان پرتاب دیسک ایران روی آن تصویر شده بود با در دست داشتن حلقه‌های گل و دسته گل و همچنین پلاکارد و بنرهای مختلف در انتظار ورود احسان حدادی بودند.

 

در میان هواداران احسان حدادی ورزشکاران رشته‌های مختلف دوومیدانی از جمله لیلا رجبی و همسرش نیز دیده می‌شدند.

 

بازگشت احسان حدادی به کشور

 پیش از این قرار بود تا پرواز مستقیم لندن به تهران راس ساعت 2:30 بامداد در فرودگاه امام خمینی‌ (ره) تهران به زمین بنشیند، اما با بیش از یک ساعت تاخیر سرانجام اعضای کاروان دوومیدانی ایران حدود ساعت 3:30 رسیدند. در حالی که ارکستر گروه موسیقی برای پیشواز قهرمان پرتاب دیسک ایران آهنگ‌ها و سرودهای ملی می‌نواخت و جمع کثیری از حاضران در فرودگاه و هواداران حدادی در سالن انتظار پشت دیوار شیشه‌ای منتظر حدادی بودند، ناگهان حضور علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال در فرودگاه همه را غافلگیر کرد. کفاشیان که خود به عنوان یکی از پیشکسوتان ورزش دوومیدانی همواره به عنوان یکی از چهره‌های شناخته شده این ورزش از حدادی حمایت می‌کرد، در ساعت اولیه بامداد نیز برای حمایت از این قهرمان ایران به فرودگاه آمد و همچون دیگران به انتظار وی نشست.

 

نگاه‌ها به پله سالن ورودی فرودگاه دوخته شده بود و همه منتظر بودند تا حدادی ظاهر شود، اما ناگهان عادل فردوسی‌پور و رضا جاودانی دو مجری مطرح تلویزیون که برای پوشش بازی‌های المپیک به لندن سفر کرده بودند، از پله‌ها پایین آمدند. جمعیتی که پیش از این یک صدا حدادی را تشویق می‌کرد، با دیدن چهره فردوسی‌پور وی را مورد تشویق قرار داد.

 

 

کفاشیان و عادل فردوسی‌پور در فرودگاه امام خمینی (ره)

 سرانجام پس از انتظار طولانی مدت برای حاضران در فرودگاه احسان حدادی دارنده مدال نقره بازی‌های المپیک از پلکان سالن ورودی فرودگاه پایین آمد و در حالی که مدال خود را می‌بوسید و برای هواداران دست تکان می‌داد. در آغوش خانواده و دوستانش جای گرفت. ریز و درشت خانواده حدادی برای استقبال وی به فرودگاه آمده بودند. از پدر بزرگ و مادربزرگ ها گرفته تا نوجوانان فامیل وی با در دست داشتن عکس احسان وی را تشویق می‌کردند، در حالی که احسان حدادی در بدو ورود به فرودگاه با استقبال گرم کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال، رشیدیان دبیر فدراسیون دوومیدانی و چند تن دیگر از پیشکسوتان فدراسیون مواجه شده بود. از سوی دیگر شاهد برخورد گرم خانواده، دوستان و هوادارانش بود که یک صدا با فریادهای «احسان دوستت داریم» فضای فرودگاه امام خمینی‌ (ره) را پر کرده بودند.

 

ارکستر و گروه موزیک همچنان می‌نواخت و هواداران بر سر احسان حدادی گل می‌ریختند. در میان این هیاهو خبرنگاران نیز تلاش می‌کردند تا به هر طریق ممکن نخستین صحبت‌های قهرمان پرتاب دیسک ایران را پس از برگشت به وطن و استقبال مردم پرشور ضبط کنند.

 

احسان حدادی پس از ورود به سالن انتظار فرودگاه روی شانه هوادارانش بلند شد و دوستانش بارها او را به هوا پرتاب کردند. در حالی که بسیاری از جمله پدر و مادر احسان اشک شوق به چشم داشتند، دسته گل‌های خود را به وی می‌دادند، حدادی به بسیاری از استقبال بی‌نظیر مردم خوشحال شده بود، با حوصله و روی خوش با تک تک علاقمندانش دست می‌داد، روبوسی می‌کرد و عکس می‌گرفت.

 

 

حدادی روی دوش علاقمندانش

 

سرانجام پس از حدود یک ساعت جیغ و سوت و هورا به افتخار ورود قهرمان پرتاب دیسک ایران، حدادی به همراه جمعی از دوستانش راهی منزل شد.

 

افشین داوری رییس فدراسیون دوومیدانی نیز که هدایت کاروان ایران در المپیک را برعهده داشت، به همراه احسان حدادی به کشور بازگشته بود، مورد استقبال گرم سایر مسئولان فدراسیون و علاقمندان دوومیدانی قرار گرفت. او نیز به همراه سایرین احسان حدادی را که روی شانه های هوادارانش به این سو و آن سو می‌رفت تشویق می‌کرد.

 

مراسم استقبال از حدادی به فرودگاه امام خمینی‌ (ره) ختم نشد و محله‌ او نیز شاهد حضور هوادارانی بود که به انتظار این قهرمان نامی ایران نشسته بودند. جمعی از دوستان حدادی در ساعت اولیه صبح و در حالی که هوا تقریبا روشن شده بود، درب خانه او منتظر بودند تا زیر پایش گوسفند قربانی کنند. درب و دیوار خانه حدادی پر از بنرها، پارچه و پلاکاردهایی بود که موفقیت او را در المپیک تبریک گفته بود.

 

افشین داوری رییس فدراسیون دوومیدانی درب خانه احسان بار دیگر به او خسته نباشی گفت و از خانواده حدادی تشکر کرد.

 

علاقمندان و هواداران حدادی پس از تشویق وی تا درب منزل او را همراهی کردند و حدادی در میان استقبال پرشور هواداران خود به خانه رفت.