حرکت های ارزشمند و ماندگار ورزشکاران ایرانی برای هم وطنان خودشان

قاسم رضایی مدال طلای المپیک را به زلزله‌زدگان تقدیم کرد

قاسم رضایی دارنده مدال طلای وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک لندن، مدالش را برای همدردی به زلزله‌زدگان آذربایجان تقدیم کرد.

خبرگزاری فارس: قاسم رضایی مدال طلای المپیک را به زلزله‌زدگان تقدیم کرد

قاسم رضایی که موفق شده بود با گذشتن از سد حریفان قدرتمندش مدال طلای وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی بازی‌های المپیک لندن را از آن خود کند، برای ابراز همدردی با مردم زلزله‌زده آذربایجان این مدال باارزش را به هم‌وطنان آذری‌زبانش تقدیم کرد.

وی در این زمینه به فارس گفت: مدال خودم را به هم‌وطنان آذری‌زبان تقدیم می‌کنم، با این اعتقاد که این مدال نتیجه دعای خیر این عزیزان است. این مهم را انجام می‌دهم و امیدوارم این هدیه ناقابل این جانب را که ماحصل زحمات پانزده ساله‌ام در کشتی است، پذیرا باشند. به امید اینکه قدری از دردها و آلام این عزیزان کاسته شود.

 

اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

حمید سوریان به همراه کمک‌های مردم ری به مناطق زلزله زده اعزام می‌شود

وی ادامه داد: با توجه به وقوع زلزله در آذربایجان جمعی از هموطنان عزیزمان کشته و مجروح شدند و غمی بر همه دل‌ها نشست و پس از این اتفاق کمیته روز جمعه جلسه فوق‌العاده‌‌ای گذاشت و با پیشنهاد حمید سوریان و کمیته استقبال کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم شهرستان ری با محوریت نابغه کشتی جهان برای بازماندگان این حادثه جمع‌آوری می‌شود.

باقرنژاد خاطرنشان کرد: کمک‌های مردمی تا بعدازظهر جمعه روز قدس جمع‌آوری و پس از تجمیع آن در فرمانداری ری کمک‌ها در قالب هیئتی با محوریت حمید سوریان به مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شود.

فرماندار شهرستان ری در ارتباط با فلسفه ارسال کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده تصریح کرد: پس از وقوع این حادثه کمک‌های مردمی وسیله‌ای است برای ابراز همدردی مردم و پیام ما این است که مردم سایر مناطق کشور با هموطنان زلزله زده ابراز همدردی می‌کنند و خودشان را شریک غمشان می‌دانند.

********************************

به احترام قربانیان زلزله آذربایجان شرقی
تیم ملی ایران مقابل تونس با نوار سیاه به میدان می‌رود

 بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به احترام قربانیان زلزله آذربایجان شرقی، چهارشنبه مقابل تونس با نوار سیاه به میدان می‌روند.

خبرگزاری فارس: تیم ملی ایران مقابل تونس با نوار سیاه به میدان می‌رود

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، تیم ملی ایران در دیدار روز چهارشنبه برابر تونس به احترام آسیب دیدگان زلزله شمال غرب کشور و در عزای از دست رفتگان این حادثه، با نوار سیاه به میدان می‌رود.

خسرو والی زاده مدیر رسانه ای تیم ملی در این باره گفت: اعضای تیم ملی کشورمان شامل بازیکنان، کادر فنی و کادر پشتیبانی که از حادثه زمین لرزه شمال غرب ایران که منجر به کشته شدن و آسیب دیدن شماری از هموطنانمان شد به شدت متاثر هستند، امروز تصمیم گرفتند در بازی مقابل تونس با نوار سیاه به میدان بروند.

این دیدار ساعت 18:30 چهارشنبه به وقت محلی (21 به وقت ایران) در شهر کشکه‌مت مجارستان برگزار خواهد شد.