صحبت های فوتبالی احمدی نژاد

محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در حاشیه نشست هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص اوضاع ورزش کشور و به ویژه فوتبال گفت:  نگرانی در خصوص ورزش فوتبال وجود دارد ولی باید گفت که فوتبال ایران جز بهترین ورزش‌های کشور در سطح آسیا و حتی در عرصه بین‌الملل بوده و جز ورزش‌های استخوان‌دار است.

وی با بیان اینکه تیم فوتبال در حال انجام مسابقات مقدماتی جام جهانی است افزود: فوتبال کشور در مرحله مقدماتی جام جهانی قرار دارد از این رو مسئولیت مربیان و روسای فدراسیون‌ها مهم است باید همه کمک کنیم که فضای فوتبال فضای غیرت و اراده باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه همیشه در همه جا مشکلاتی هست که باید پیگیری شود ادامه داد: من قضاوت نمی‌کنم اما اینکه یک مسئله بهانه‌ای باشد که فضای فوتبال مورد هجمه قرار گیرد را به صلاح نمی‌دانم.

احمدی‌نژاد ادامه داد‌: ‌از همه رسانه‌ها خواهش می‌کنم که در مرحله فعلی که مرحله مقدماتی جام جهانی است موضوعات فرعی و برخی مواردی که به آن حساس هستند را برجسته نکنند.

رئیس هیئت دولت تصریح کرد: فوتبال باید بتواند با قدرت به جام جهانی صعود کرده که این نیازمند حمایت همگانی است البته باید در نظر داشت که همه ملت‌ ایران به مسئله فوتبال حساس هستند.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: همه فوتبالیست‌های ما تاکتیکی هستند و همواره با تاکتیک در زمینه ایفای نقش می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه ایران در عرصه فوتبال باید جز 10 یا 12 تیم اول جهان باشد ادامه داد: دیدیم که والیبال به این مرحله رسید زیرا این ظرفیت را داشت؛ فوتبال نیز چنین ظرفیتی را دارد زیرا در باشگاه‌های فوتبال و در بین بازیکنان این ظرفیت وجود دارد و فقط باید یک یا علی بگویند تا خودمان را به سطح بالا بیندازیم.