حاشیه‌های مراسم تقدیر از پارالمپیکی‌ها

مراسم تقدیر از ورزشکاران و مدال‌آوران پارالمپیک صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد و مدال‌آوران جوایز خود را که معادل با جوایز المپیکی‌ها بود، دریافت کردند.
به گزارش خبرنگار ورزشی «خبرگزاری دانشجو»، مراسم تجلیل از قهرمانان پارالمپیک صبح امروز با حضور رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان، علی‌آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از روسای فدراسیون‌ها، معاونین وزارت ورزش، مسئولین کمیته ملی المپیک و ورزشکاران مدال‌آور پارالمپیک در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت 10:30 و با حضور رئیس جمهور در تالار وحدت آغاز شد، از قهرمانان مدال آور پارالمپیک لندن تجلیل شد و ورزشکاران جوایز خود را 20 روز پس از پایان پارالمپیک دریافت کردند.

در ابتدای این مراسم در بین ورزشکاران زمزمه‌ای در خصوص تغییر جوایز ورزشکاران و پرداخت آن به صورت نقدی و معادل 450 هزار تومان برای هر سکه وجود داشت که پس از اهدای جوایز همه حرف‌ها و حدیث‌ها پایان یافت و طبق گفته قبلی مسئولین وزارت ورزش و جوانان دارندگان مدال طلا 200 سکه، نقره 150 سکه و برنز 100 سکه دریافت کردند.

لازم به ذکر است، کرم‌زاده، دارنده نشان نقره پرتاب وزنه مسابقات پارالمپیک که از تماس‌های تهدیدآمیز برخی از افراد در مورد دست ندادن با عروس ملکه انگلیس خبر داده بود، در حاشیه این مراسم حاضر به صحبت کردن در این خصوص نشد و گفت: ترجیح می‌دهم که با این موضوع کنار بیایم و بیش از این شرایط را برای خود و خانواده‌ام سخت‌ نکنم.

در این مراسم رئیس جمهور نشان لیاقت را به محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی و نشان شجاعت درجه سه را به کوروش باقری، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری اهداء کرد.


خاطرنشان می شود، این برای نخستین بار در طول تاریخ ورزش کشور است که جوایزی پارالمپیکی‌ها معادل با جوایز المپیکی‌ها پرداخت و بلافاصله پس از پایان این مسابقات اهداء می‌شود.