جهت فراهم کردن شرایط لازم برای حضور فوتبال شهرستان فردوس در لیگ کشوری باید اراده

فردوس خبر: برای نخستین بار در سطح استان خراسان جنوبی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی و خرید و اختصاص بازیکنان حرفه ای تیم فوتبال "توسعه و عمران فردوس" به لیگ دسته سه کشور پیوست. برای ایجاد شور و نشاط ورزشی در شهرستان فردوس جای بسی امیدواری است که فوتبال فردوس در لیگ دسته یک کشور تیم فوتبال داشته باشد. شهرستان فردوس یکی از قطب های مطرح و مهم در ورزش قهرمانی در خراسان بزرگ است و بر این اساس حمایت از ورزش فوتبال باید به عنوان یک ضرورت در فردوس مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار فردوس خبر، رئیس هیئت فوتبال فردوس با بیان این مطلب در نشست خبری در فردوس، گفت: شهرستان فردوس دارای سه تیم فوتبال شهرداری فردوس، شهرداری اسلامیه و عقاب فردوس است که این تیم‌ ها به صورت باشگاهی فعالیت می‌ کنند.

محمدحسین حریری افزود: مسابقات لیگ سه کشور از روز گذشته آغاز شده و تیم فوتبال شهرستان فردوس برای نخستین سال تجربه حضور در این بازی‌ ها را کسب می‌ کند.

وی تصریح کرد: ورزش فوتبال در شهرستان فردوس نسبت به سایر شهرهای استان از وضعیت مطلوب و مناسب‌ تری برخوردار بوده و افق درخشانی را پیش رو دارد.

رئیس هیئت فوتبال فردوس از فعالیت بیش از 600 ورزشکار در رشته فوتبال خبر داد و تصریح کرد: تیم‌ های باشگاهی شهرستان فردوس در رده‌ های سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان فعالیت می‌ کنند و در آخرین مسابقات فوتبال دسته یک استان نیز تنها سه تیم از شهرستان فردوس حضور داشتند.

وی از برگزاری لیگ جوانان استان با حضور 10 تیم خبر داد و افزود: این مسابقات از هفته آینده برگزار می‌ شود و سه تیم شهرداری اسلامیه، شهرداری فردوس و مهر خاوران در این مسابقات شرکت می‌ کنند.

 تیم فوتبال "توسعه و عمران فردوس" با حضور 25 بازیکن و سرپرستی جواد عبدی، سرمربی: علی نیکبخت، مربی دوروازبان ها: سعید آرین، مربی بدن ساز: مهدی عزیزی، مدیر فنی: مهران طاهری، با مدیر عامل: غلامحسین رجب زاده و سرمایه گذاری خصوصی دکتر محمدرضا امیرحسنخانی از این پس در فوتبال فردوس فعالیت می کند. اسپانسر این تیم شرکت فراز پلیمر شهرستان فردوس است.

برای ایجاد انگیزه و استقبال بیشتر و توجه  ویژه تر بخش خصوصی برای حمایت از ورزش فوتبال در شهرستان فردوس هر چند باید شرایط  لازم  در فردوس مهیا شود و بخش دولتی و خصوصی همپا و در کنار هم به یاری ورزش در شهرستان فردوس بشتابند اما از آنجاییکه برای حمایت از تیم فوتبال شهرداری فردوس جهت توسعه وحرفه ای شدن تیم فوتبال فردوس توسط مدیران این باشگاه تازه تأسیس در شهرستان فردوس اعلام آمادگی شده است می طلبد تا همه ورزشکاران و ورزش دوستان و مردم و مسئولانی که قلبشان برای رشد و تعالی و پیشرفت شهرستان فردوس می تپد حمایت های لازم از این رشته پرطرفدار ورزش در فردوس را فراهم و بعمل آورند.

تیم فوتبال شهرداری فردوس از حمایت ها و توجه جدی تا کنون برخوردار نبوده و حمایت های جدی از فوتبال فردوس در سال های قبل شکل عملیاتی به خود نگرفته و در حد صورتجلسه باقی مانده است اما گویا اخیرأ این فکر در نشست های مؤسسین تیم فوتبال و باشگاه خصوصی فوتبال در شهرستان فردوس روی میز قرار دارد و این مهم در جامع امروز برغم تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان در به انحراف کشاندن جوانان ما اما ایجاد انگیزه ای برای نوجوانان و جوانان جویای نام شهرستان فردوس در فوتبال حرفه ای شده است.

به نظر می رسد معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی می تواند یکی از روش های موثر برای ترغیب بخش خصوصی جهت حمایت از ورزش فوتبال در شهرستان فردوس و استان خراسان جنوبی باشد تا اجماع برای حمایت از ورزش پرطرفدار و هیجانی فوتبال در شهرستان فردوس شکل بگیرد.

ورزش فوتبال و دیگر رشته های ورزشی در شهرستان فردوس نظیر هندبال، والیبال، دومیدانی، ورزش های رزمی، وزنه برداری، پینگ پونگ، شنا، و ... سابقه ای طولانی دارد و روزی فوتبال و هندبال و والیبال فردوس در خراسان بزرگ حرف اول را می زد.

ورزشکاران شهرستان فردوس دارای استعدادهای کم نظیر در زمینه های مختلف  ورزشی بوده و هستند اما عدم حمایتهای لازم تا کنون باعث شده است بازیکنان با استعداد شهرستان فردوس در رشته های فوتبال، هندبال و والیبال و ...، امیدواری و رغبت چندانی برای ورود به عرصه ی بازی های پرطرفدار ورزشی در شهرستان، استان و کشورمان را نداشته باشند.

گفتنی است: برغم پیشینه و سوابق ورزشی ورزشکاران شهرستان فردوس در رشته های پر طرفدار ورزشی نظیر فوتبال، هندبال و والیبال می شود چنین نظر، ادعا و اعتقادی داشت که شهرستان فردوس یکی از قطب های مطرح و مهم در ورزش قهرمانی در خراسان بزرگ است و بر این اساس حمایت از ورزش فوتبال باید به عنوان یک ضرورت در شهرستان فردوس مورد توجه قرار گیرد.

شایان ذکر است: برای ایجاد شور و نشاط ورزشی در شهرستان فردوس جای بسی امیدواری است که فوتبال شهرستان فردوس در لیگ دسته یک کشور تیم فوتبال داشته باشد.

جهت فراهم کردن شرایط لازم برای حضور فوتبال شهرستان فردوس در لیگ های دسته ی 3، 2 و یک کشوری باید اراده جمعی برای حمایت از تیم فوتبال شهرداری فردوس باشد که این روزها حس تغییر و تلاش برای کسب عنوان و مقام های برتر فوتبال در شهرستان فردوس، استان خراسان جنوبی و کشورمان با تأسیس و راه اندازی باشگاه فوتبال در بخش خصوصی کلید خورده و می خواهد این مهم را تجربه کند.

و این مهم به دست نمی آید مگر همه جامعه ورزشی فردوس و ورزش دوستان و مردم و مسئولان شهرستان فردوس با اتحاد و همدلی و انسجام در این راه تلاش و جدیت داشته باشند تا فوتبال شهرستان فردوس شکل اصلی به خود بگیرد و بر سکوهای پرافتخار کشوری قرار و آرام گیرد. (انشاالله)

گفتنی است: خبرنگار فردوس خبر در گفتگویی اختصاصی با مدیر عامل باشگاه خصوصی فوتبال در شهرستان فردوس که انتشار و اطلاع رسانی در خصوص شکل گیری و راه اندازی باشگاه خصوصی تیم فوتبال در فردوس که بتازگی ایده و تأسیس آن توسط سرمایه گذار خصوصی در شهرستان فردوس استارت خورده است را خواستار شد، با طرح پرسش هایی از مدیر عامل این تیم مطرح کرده است که در خبرهای بعدی ما در فردوس خبر اطلاع رسانی می شود.

یا خدای علی(ع) مددی.