دومین مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی استان افتتاح شد

استاندار خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این مرکز گفت: تنظیم بازار و رسیدگی به معیشت مردم از مهم ترین موضوعاتی است که طی چند سال اخیر مورد توجه بوده و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ قهرمان رشید با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان افزود: پیش بینی های لازم در زمینه تأمین ارزاق و مایحتاج اساسی مردم در ماه مبارک رمضان انجام شده و نمایشگاه ضیافت نیز بدین منظور در مرکز استان و شهرستان ها به منظور عرضه مستقیم کالاهای اساسی راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ذخیره سازی های لازم در این زمینه انجام شده است، گفت: با تدابیری که اندیشیده شده قطعاً مردم با مشکلی در زمینه تأمین کالاهای اساسی مواجه نخواهند شد.

وی راه اندازی مراکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در استان را ازجمله اقدامات بسیار مناسب در زمینه حذف واسطه گران و دلالان دانست و افزود: مسئولین ذیربط باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا اینگونه مراکز در شهرستان ها نیز با همکاری فرمانداران و شهرداران راه اندازی شود.

وی راه اندازی صندوق توسعه حمایت از بخش کشاورزی در استان را از دیگر اقدامات منحصر به فرد در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان دانست و افزود: با کمک هایی که از محل اعتبارات استانی و ملی صورت گرفته است تاکنون بالغ بر 20 میلیارد تومان نقدینگی در این صندوق وجود دارد و آماده ارائه تسهیلات مورد نیاز به کشاورزان و تولیدکنندگان می باشد.

این گزارش حاکیست در مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی استان مواد پروتئینی، مواد لبنی، خشکبار، صنایع دستی، تولیدات روستایی و محصولات زراعی و باغی به شهروندان عزیز عرضه خواهد شد.

گفتنی است با راه اندازی این مرکز برای 360نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.