فوتبال استان خراسان جنوبی

حاشیه های فوتبال

باسلام در این قسمت از آقای قیطاسی مدیر عامل باشگاه نوین نوفرست درخواست کردیم تادر خصوص حاشیه های فوتبال مطالبی را عنوان کنند .

با عرض سلام ابتدا  شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع)به پیشگاه حضرت ولیعصر(عج)و تمامی مسلمانان جهان و اندیشمندان جهان تسلیت عرض میکنم .

رابطه حاشیه با فوتبال یک رابطه نا گسستنی می باشد و این حاشیه ها در تمام سطوح جهانی - قاره ای - کشوری -  استانی و حتی شهری نیز موج می زند در استان خراسان جنوبی نیز این مسئله بسیار مشهود است و این را هم عرض کنم که حاشیه دست بردار نیست و ضمن اینکه دستهای پشت پرده هم اینقدر زیاد است که به آسانی نمی توان صحت و یا نادرستی مسائل را متوجه شد.

 البته بنده معتقد هستم که فوتبال ویترین ورزش استان ماست

و موفقیت و ضعف آن می تواند عملکرد تربیت بدنی شهرستان بیرجند و تربیت بدنی استان خراسان جنوبی را تحت تاءثیر خود قرار بدهدو این می طلبد که  مسئولین نگاه ویژه ای به فوتبال استان داشته باشند.

اگر ما فوتبال را ازدریچه مالی به آن بنگریم متوجه خواهیم شد که فوتبال تنها یک ورزش نیست بلکه یک صنعت هست من با دلیل قاطع می گویم که داشتن یک فوتبال کاملا" حرفه ای و قوی از داشتن چاههای نفت سود آور تر است.

برای نمونه من خودم شنیدم از کارشناس برنامه درخصوص  قراردادآقای زین الدین زیدان فرانسوی که قراردادش به اندازه خرید یک هواپیمای ارباس می باشد .من یک سئوال از شما دارم بفرمائید ما با این همه چاههای نفتی که داریم در سال چند تا از این نوع هواپیما می توانیم بخریم چرا هواپیماهای توپولف روسی که همه از آن دل خوشی ندارند را اجاره می کنیم مثلا" برای 10 سال تازه اینها را هم نمی توانیم بخریم.

شما بفرمائید بگوئید چه ترفندی می تواند 120000نفررا به استادیو م بکشاندضمن اینکه تعداد زیادی هم پشت دربهای بسته بعلت تکمیل ظرفیت می مانند و کلی هم از یکی دو روز قبل در شهری که مسابقه هست مسافرت می کنند و هزینه هایی را متقبل می شوند فقط برای 90 دقیقه تماشای بازی فوتبال پس این مسئله ثابت می نماید در این مورد هرچه هزینه کنیم جواب خواهد داد. 

ما در خصوص هزینه کردن در امر ورزش چه چیزی بالاتر از اینکه مقام معظم رهبری فرمودند در امر ورزش هر چه قدر هزینه کنیم اسراف نیست .

در حال حاضر در شهرستان بیرجند دو یا سه باشگاه که بیشتر از دو تیم داشته باشندو آنها را برای مسابقات اعزام کنند  را ندارید . با توجه به اینکه همه می دانیم بودجه ورزش توسط مسئولین مملکتی افزایش یافته است یک نفر به ما بگوید که بعنوان مثال در سال 90ویا سال 89چه بوجه ای برای این دو یا سه باشگاه باقی مانده از چندین باشگاه سالیان قبل که منحل گردیه و بکلی به فراموشی سپرده شده اند در نظر گرفته شده است اول هم هیئت فوتبال مسئول است و تربیت بدنی چرا که متولی این امرهستند.ضمنا"من می پرسم از شما : آیا میدانید

هزینه های یک باشگاه در سال

چقدر هست